Як записати дитину в перший клас: в Україні змінили правила прийому дітей до школи

/Files/images/5505_697x464.jpg

У наступному навчальному році 2018-2019 в нашій країні істотно змінилися правила прийому дітей до першого класу

Не секрет, що раніше основними критеріями для прийому дітей до шкіл, особливо це стосується спеціалізованих освітніх установ, були результати співбесід або тестування 6-7-річної дитини.

Тепер же важливу роль зарахування матиме адресу проживання і прописки майбутнього першокласника. Згідно з правилами Нової української школи, за кожним навчальним закладом закріплюється певний район.

Дітям, які досягли 6-річного віку, які живуть в його межах, гарантовано місце в першому класі цієї школи.

При наявності вільних місць, якщо класи школи будуть заповнені не на всі 100%, адміністрація може зарахувати туди дитину на підставі загального конкурсу.

Інформацію про привязках шкіл до певними адресами з'явиться на сайтах шкіл та районних управлінь освіти до кінця березня. У квітні і травні, швидше за все, будуть прийматися документи від дітей за місцем проживання, після 1 червня - всіх інших.

Деякі спірні питання, які хвилюють батьків, будуть ще додатково обговорюватися, так як чітких відповідей на них немає. Чи буде одна рекомендована школа або дві-три? Якщо в певній школі вчиться брат або сестра майбутнього першокласника, чи будуть для нього спеціальні умови для надходження. Всі ці питання знаходяться на етапі обговорення.

Після введення нових правил у українських дітей більше не буде необхідності відвідувати підготовчі заняття перед школою.

Все це, на думку реформаторів, зробить початкову освіту доступнішою для звичайних дітей, що в свою чергу зробить необов'язковою платну підготовку до школи. Передбачувані нововведення розраховані на навчання базовим навичкам - читання, письма, рахунку - вже в школі.

Поки ж, батькам радять зайнятися підготовкою документів для вступу майбутнього першокласника до школи і зробити це потрібно до середини квітня 2018 роки (саме зарахування буде поводиться до 31 травня 2018 року, а при наявності вільних місць з 1 червня і до 1 вересня в залежності від школи і її регламенту).